ФОП закриває точку в магазині й певний час не провадитиме діяльності, але зараз у нього значиться майбутня декретниця. Як можна звільнити її, аби не було проблем? Хотілося б, щоб вона стала на облік у центрі зайнятості.
Аби не вдаватися до полеміки, коротка відповідь буде такою: за ініціативою роботодавця — варіантів немає. Тільки за угодою сторін (при цьому з ініціативи співробітниці) чи за її власним бажанням (при цьому тепер це зробити найкраще, тому що під час карантину на облік беруть і призначають допомогу з першого дня). Чому так?
Відповідно до ст. 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років — ч. 6 статті 179), одиноких матерів за наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у разі їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
Погодьтеся, що цю норму не можна виконати, бо куди ви можете її працевлаштувати і як? Прийдете в сусідній магазин і попросите, аби взяли на роботу, оскільки так КЗпП вимагає? Тож домовляйтеся.