Компенсація роботодавцям за новостворені робочі місця
Новини
03.03.2020
Компенсація роботодавцям за новостворені робочі місця
Що таке єдиний соціальний внесок? Хто має право на компенсацію? Які умови отримання компенсації? Давайте розберемо детальніше.
Отже, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) — обов’язковий платіж роботодавця за найманого працівника до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Компенсація — відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого ЄСВ, сплаченого за працевлаштовану особу за направленням служби зайнятості на нове робоче місце.
Хто має право на отримання компенсації 100% фактичних витрат зі сплати ЄСВ:
роботодавці, які створюють нові робочі місця та працевлаштовують, строком не менше ніж на 2 роки, на них осіб соціально незахищених категорій (молодь, яка закінчила або припинила навчання у навчальних закладах, звільнилася із строкової військової служби, особи передпенсійного віку, інваліди, один з батьків має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років) за направленням служби зайнятості;
суб’єкти малого підприємництва, які працевлаштовують на строк не менше ніж на 2 роки безробітних, направлених службою зайнятості, на нові робочі місця створені у пріоритетних видах економічної діяльності (сільськогосподарська галузь, будівництво, переробна промисловість, лісопильне та стругальне виробництво, виробництво одягу, меблів, торгівля, транспорт, охорона здоров’я тощо).
Компенсація виплачується протягом 12 місяців з дня працевлаштування! Кількість осіб, за яких роботодавець має право отримувати компенсацію не обмежена.
Умови отримання компенсації:
підприємство не повинно бути банкрутом;
підприємство не повинно бути створено у наслідок ліквідації, реорганізації;
підприємство не повинно мати заборгованість по сплаті єдиного соціального внеску;
створення нового робочого місця має бути підтверджено органами пенсійного фонду;
працевлаштування має відбуватись за сприяння служби зайнятості.
Після працевлаштування особи, з виконанням всіх вищевказаних вимог, роботодавець протягом 2 місяців має право звернутись до центру зайнятості з заявою про компенсацію. А також надає довідку встановленого зразка.
Рішення про надання компенсації приймає директор центру зайнятості протягом 5 робочих днів.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!