Чи можна звільнити працівника до закінчення двотижневого строку?
Новини
27.01.2020
Чи можна звільнити працівника до закінчення двотижневого строку?
Звільнення працівника за його заявою про звільнення за власним бажанням без узгодження датизвільнення до закінчення двотижневого строку є порушенням прав працівника. Тому такі дії слугують підставою для поновлення на роботі працівника та виплати йому середнього заробітку за час вимушеного прогулу. Такий висновок, зроблений судом апеляційної інстанції, був підтриманий ВС/КЦС (постанова від 18.11.2019 р. у справі № 229/2676/17).
Аргументуючи свою позицію, суд касаційної інстанції послався, зокрема, на п. 12 постанови Пленуму ВСУ «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06.11.1992 р. № 9. Нагадаємо, він говорить, що працівник, який попередив роботодавця про розірвання безстрокового трудового договору, вправі до закінчення строку попередження відкликати свою заяву і його не звільняють. Йдеться, щоправда, про випадок, якщо на його місце не запросили особу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації (ч. 4 ст. 24 КЗпП України). Якщо після закінчення строку попередження трудовий договір не був розірваний і працівник не наполягає на звільненні, дія трудового договору вважається продовженою.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!