Профспілки проти нових підстав для звільнення працівників
Новини
28.12.2019
Профспілки проти нових підстав для звільнення працівників
Останнім часом в інформаційному полі країни відбуваються гострі баталії між представниками влади та експертами щодо можливих наслідків лібералізації трудового законодавства. Законодавчі зміни стосуватимуться не тільки трудових прав, але й сфери діяльності профспілок. Уряд і Парламент мають намір максимально спростити для роботодавців регулювання трудових відносин натомість істотно послабити позиції працівників, у тому числі шляхом позбавлення прав на одержання захисту від профспілок при звільненні за ініціативою роботодавців. Перші такі спроби вже можна побачити в зареєстрованому народними депутатами проекті Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо додаткових підстав для звільнення» (реєстр. № 2584).
Такі ж наміри містяться в проекті закону, анонсованого Урядом, текст якого ретельно приховується від профспілок та громадськості. Окремі його статті «викидаються» авторами в інформаційний простір для вивчення реакції громадян, штучного моделювання позиції «підтримки» запропонованих новацій. Остаточний варіант законопроекту очікується найближчим часом і вже викликає тривогу у спеціалістів та працівників, що ризикують стати фактичними рабами роботодавців.
Така ситуація, як ніколи, потребує від профспілок згуртованості і вжиття усіх можливих законних заходів протидії та захисту.
Про все це йшлося 23 грудня 2019 року на робочій нараді юристів апарату та членських організацій ФПУ, яку було ініційовано департаментом правового захисту апарату ФПУ.
Керівник департаменту правового захисту апарату ФПУ Д. О. Лях поінформував учасників наради про дії ФПУ стосовно проектів законів, які зареєстровані в Верховній Раді України і стосуються регулювання трудових відносин.
Профспілкові юристи також обговорили питання щодо можливих змін в правовому регулюванні діяльності профспілок, тактики і стратегії їх дій в нових умовах, поділилися досвідом правозахисної роботи, домовилися про співпрацю та оперативний обмін інформацією з обговорюваних проблем, одностайно ухвалили рішення про необхідність посилення захисту прав працівників, використання з цією метою сучасних засобів та технологій.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!