Складіть правильно цивільно-правовий договір: убезпечте себе від штрафів
Новини
17.12.2019
Складіть правильно цивільно-правовий договір: убезпечте себе від штрафів
1. Не плутайте трудовий та цивільно-правовий договір
Предметом трудового договору є праця працівника в процесі виробництва. Предметом цивільно-правового договору є виконання певного визначеного обсягу робіт стороною договору.
2. Правильно називайте договір
Не називайте договір «цивільно-правовий». Назва договору повинна відповідати характеру робіт, що виконуватимуться, або послуг, які надаватимуться.
Наприклад, договір з маркетологом назвіть «Договір про надання маркетингових послуг».
3. Правильно формулюйте предмет договору
Детально опишіть роботи чи послуги, які виконавець зобов’язаний виконати чи надати.
Наприклад, маркетингові послуги можна описати так: «Дослідження попиту на продукцію, вивчення потенційних клієнтів, складання бізнес-плану підприємства на рік».
4. Не вказуйте посаду виконавця
Ніколи у цивільно-правових договорах не вказуйте: посади, професії, повноваження; належність виконавця до штатного розпису; робоче місце; графік роботи та облік робочого часу; гарантії (відпустки, компенсації тощо).
Якщо, наприклад, у договорі про надання маркетингових послуг зазначено, що виконавець є маркетологом і він отримує зарплату згідно із штатним розписом, це 100% штраф!
5. Оплачуйте результат, а не процес
Оплату за цивільно-правовим договором здійснюйте за кінцевий результат.
Винагорода за виконання обов’язків у формі зарплати, пов’язана з кількістю відпрацьованого працівником часу, свідчить про виконання трудових функцій.
6. Не укладайте договір на невизначений строк
Потрібно визначити кінцевий строк договору (оптимально — один рік), а строк виконання робіт (надання послуг) вказати за періодами із зазначенням дат виконання.
Наприклад, порядок надання маркетингових послуг та строки: «Послуги з дослідження попиту на продукцію до 1 березня 2019 року, послуги з вивчення потенційних клієнтів до 1 серпня 2019 року, послуги зі складання бізнес-плану до 1 грудня 2019 року».
7. Не забувайте складати та підписувати акти приймання-передачі виконаних робіт (послуг)
Факт виконання робіт (послуг) необхідно оформити відповідним актом, який підписується сторонами.
Перший професійний журнал із вкладенням «Кадри. Гарячі запитання кадровика»! Видається щомісяця за підтримки Міністерства соціальної політики України. На сторінках журналу подано достовірні матеріали та професійна інформація для кадровиків з нормативно-правовою базою та безліччю практичних порад.