Суть справи: позивач звернувся до суду для встановлення факту перебування у трудових відносинах з підприємством та просив стягнути невиплачену зарплату.
Він вказав, що працював у відповідача без документального оформлення трудових відносин, проте заробітна плата, про яку було домовлено, йому виплачена не була. На прохання працевлаштувати позивача на займаній посаді відповідач відповів відмовою.
Для встановлення факту перебування у трудових відносинах з підприємством позивач надав до суду диск із відеозаписами, зробленими за допомогою камери мобільного телефону.
Місцевий суд задовольнив такі вимоги позивача.
Однак апеляційний суд у задоволенні позову відмовив, вказавши на відсутність достатніх доказів, які б свідчили про факт перебування позивача у трудових відносинах із відповідачем.
Колегія суддів Цивільного суду ВС погодилась із висновком апеляції.
Верховний Суд вказав, що на підтвердження доводів щодо існування між позивачем та відповідачем трудових відносин не надано належних доказів, а саме щодо:
допущення його до роботи;
виконання трудової функції та обсягу робіт;
ознайомлення його з правилами внутрішнього трудового розпорядку на підприємстві;
надання власного робочого місця;
нарахування і виплати зарплати.
Відповідну постанову по справі № 534/1041/17 ВС прийняв 23.09.2019.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!