Положеннями трудового та податкового законодавства визначений порядок та умови працевлаштування працедавцями найманих осіб.
Студенти, які виявили бажання працювати під час літніх канікул можуть влаштуватися на роботу за трудовим договором або за цивільно-правовим договором.
До початку роботи працівника за укладеним трудовим договором роботодавець має подати до територіальних органів ДФС за місцем обліку його як платника єдиного соціального внеску повідомлення про прийняття такого працівника на роботу. Якщо студент буде виконувати роботу або надавати послуги за цивільно-правовим договором таке повідомлення до фіскальних органів не подається.
Студенту, прийнятому на роботу за трудовим договором, виплачується заробітна плата, а за цивільно-правовим договором — винагорода. Зазначені доходи оподатковують в загальному порядку: ЄСВ за ставкою 22%, ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.
Якщо розмір заробітної плати не перевищує 2690 грн (у 2019 році), студент може претендувати на податкову соціальну пільгу. Для цього йому необхідно подати заяву працедавцю.
Довідково повідомляємо, Кодексом законів про працю визначено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Поряд з цим, цивільно-правовою угодою може вважатися будь-який договір, укладений відповідно до Цивільного кодексу. Цивільним кодексом України передбачені окремі види цивільно-правових договорів. Разом з тим, сторони можуть укласти цивільно-правовий договір як передбачений, так і не передбачений законодавством. Основне правило при укладанні договору полягає в тому, щоб його умови не суперечили Закону.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!