Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців в їх трудові книжки відповідно до найменування професій і посад, зазначених у «Класифікаторі професій». Цього вимагає п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 р. № 58.
Формою акта інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юрособи (фізособи), яка використовує найману працю, передбачена можливість дослідження питання дотримання вимог ч. 4 ст. 48 КЗпП, відповідно до якої до трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.
Тому при проведенні інспекційних відвідувань (невиїзних інспектувань) інспектор праці може дослідити питання щодо внесення до трудової книжки відомості про роботу, в т. ч. дотримання п. 2.14 Інструкції № 58.
Щодо накладення на роботодавців штрафів за порушення вказаних вимог, то відповідно до абзацу 8 ч. 2 ст. 265 КЗпП юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної зарплати.
Лист Держпраці від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18