Першого серпня 2018 року набув чинності наказ Мінфіну від 15.05.2018 р. № 511, яким у новій редакції викладено Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджений наказом від 14.04.2015 р. № 435 (далі — Порядок № 435). Уперше відзвітувати за новою формою працедавці мають за серпень (граничний термін не пізніше ніж 20-го вересня).
Більшість змін стосується таблиці 5 додатка 4 звіту з ЄСВ. Зокрема, працедавці зобов’язані подавати таблицю 5 в разі переведення працівника на іншу посаду.
Згідно з п. 8 р. ІV Порядку № 435 запис про переведення працівника на іншу посаду або роботу в того самого страхувальника вноситься до таблиці 5 у такому самому порядку, як і про прийняття на роботу. Нагадаємо, що в графі 11 таблиці 5 «Період трудових або цивільно-правових відносин, проходження військової служби та відпусток» відображаються дати початку/ закінчення трудових/ цивільно-правових відносин, а також соціальних відпусток.
Отже, на нашу думку, у разі переведення працівника в таблиці 5 слід робити запис одним рядком, оскільки трудові відносини не припиняються.
Офіційних коментарів від Головного управління ПФУ на той час не було. Однак нещодавно заступник начальника головного управління ПФУ в Черкаській області надав коментарі (відповіді) з приводу проблемних питань подання оновленої ЄСВ-звітності.
Фахівці ПФУ вважають, що в разі зміни посади застрахованою особою в таблиці 5 додатка 4 заповнюються два рядки стосовно цієї особи. Одна містить дані про завершення роботи на першій посаді, інша про початок роботи на другій посаді.