Судова практика: звільнення з роботи працівника за скороченням під час лікарняного
Новини
11.05.2018
Судова практика: звільнення з роботи працівника за скороченням під час лікарняного
Рішення Апеляційного суду міста Києва у справі № 756/8927/15-ц
Позивач звернулася до суду про визнання протиправними дії підприємства та скасування наказу про звільнення у зв’язку з лікарняним.
Суд першої інстанції не врахував доводів позивача про те, що вона була звільнена незаконно на підставі медичних документів.
Проте суд апеляційної інстанції визнав, що працівника було звільнено у період лікарняного. Він скасував наказ про звільнення та стягнув зарплату на користь позивача за час вимушеного прогулу.
Проте позивач знала, що її посада скорочується та підписала відповідний лист-попередження, але до свого звільнення потрапила до лікарні.
Апеляційний суд сказав, що звільнення працівника за проступки, скорочення, за власним бажанням та під час лікарняного — є грубим порушенням ч. 3 ст. 40 КЗпП.
Цей практичний посібник стане у пригоді не лише кадровикам, а й роботодавцям. У виданні детально розглянуто, на що потрібно звернути увагу при прийнятті на роботу, розписано порядок звільнення працівників. Наведено низку порад і застережень, як уникнути судових спорів із працівниками щодо порушень норм законодавства при звільненні. Головне — дотримуватися всіх етапів прийняття та звільненні, грамотно оформлювати документи, і проблем не буде. Усі відповіді про прийняття та звільнення — у посібнику!