Як обчислюються доплата до пенсії за понаднормовий стаж непрацюючим пенсіонерам: з розміру прожиткового мінімуму чи з розміру пенсії за віком?
Відповідно до частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком, визначеного на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Враховуючи зазначене, доплата до пенсії за понаднормовий стаж обчислюється із розрахунку 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 Закону, за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам. У разі якщо розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 27 Закону, перевищує розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, доплата за понаднормовий стаж обчислюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Наприклад:
1. Розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 27 Закону, становить 1300 грн., тобто не перевищує розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1312 грн.).
В даному випадку доплата за кожен рік понаднормового стажу дорівнює 13 грн. (1300 грн. х 1%).
2. Розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 27 Закону, перевищує розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і становить 2500 грн.
В цьому випадку доплата за кожний повний рік страхового стажу обчислюється, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, і дорівнює 13,12 грн. (1312 грн. х 1%).
Розмір доплати за понаднормовий стаж пенсіонерам, які працюють, при збільшенні розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, не перераховується.
Видання для кадровиків