У повідомленні про прийняття на роботу працівника допущено помилку в прізвищі, яку було виявлено після того, як працівник став до роботи. Чи буде порушенням законодавства направлення повідомлення типу «скасовуюче» й одночасно «початкове», якщо в такому разі датою повідомлення буде дата після приймання працівника?
Консультує Міністерство соціальної політики України
За частиною 3 ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Тобто до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів.
З урахуванням положень названої статті було ухвалено постанову Кабінету Міністрів України «Про порядок повідомлення Державної фіскальної служби та її територіальних органів про прийняття працівника на роботу» від 17.06.2015 р. № 413.
Пунктом 2 додатка до цієї постанови визначено реквізити, які дають можливість подання уточнюючого повідомлення в разі допущення помилки роботодавцем або потреби внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу, а саме:
- «початкове» — подання інформації про прийняття працівника на роботу;
- «скасовуюче» — подається в разі допущення помилки роботодавцем та потреби внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу.
У разі допущення помилки роботодавцем та потреби внесення змін до повідомлення про прийняття працівника на роботу подається повідомлення типу «скасовуюче» з помилковими даними й одночасно повідомлення типу «початкове» з правильними даними.
У разі проведення відповідних дій порушенням це не вважається.
Видання для кадровиків
Наталія Ґава