Нещодавно виповнилось три роки з дня початку антитерористичної операції на Сході країни. Але військові дії тривають і громадяни нашої держави продовжують гідно виконувати свій конституційний обов’язок захисту Батьківщини. Для наших захисників законом передбачена гарантія по збереженню місця роботи та середнього заробітку на час проходження служби.
Зокрема, відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю, які передбачають, що за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб — підприємців, у яких вони працювали на час призову.
При цьому, питання наявності особливого періоду в державі поза часом проведення мобілізації було предметом судових розглядів.
А саме, Вищий адміністративний суд України у постанові від 16.02.2015 року (справа № 800/582/14) виходячи із системного аналізу норм Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», зазначив, що закінчення періоду мобілізації не є підставою для припинення особливого періоду. Ураховуючи вищезазначене, з огляду на зміст заходів мобілізації та демобілізації, визначених Законом України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», з 17.03.2014 і по теперішній час, незважаючи на те, що у 2016 році рішення про проведення мобілізації не оголошувалося, воєнний стан не вводився, Збройні Сили України функціонують в умовах особливого періоду.
За недотримання гарантій та пільг, встановлених законами України «Про військовий обов’язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» згідно статті 265 КЗпП України встановлена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 32 000 гривень.
Видання для кадровиків