Статтею 31 Закону України «Про оплату праці» визначено, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт, премії до святкових і ювілейних дат.
Щодо доплат за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, які мають виплачуватися понад розмір МЗП, Міністерством соціальної політики України опубліковано лист від 15.02.2017 № 356/0/101-17/282.
У вищевказаному листі зазначено:
«у випадку, коли працівнику встановлені доплати за роботу у важких і шкідливих та особливо важких і особливо шкідливих умовах праці, які виплачуються за результатами атестації робочих місць; доплата за використання дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів, то вони мають виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати (3200 гривень).
Всі інші складові заробітної плати, які не перелічені в частині другій статті 31 Закону, мають враховуватись до мінімальної заробітної плати».
Отже, враховуючи вищезазначене тлумачення Міністерством соціальної політики України ст. 31 Закону України «Про оплату праці», доплата за використання дезінфікуючих засобів та прибирання туалетів повинна виплачуватись понад розмір мінімальної заробітної плати.
При цьому повідомляємо, що до компетенції Управління Держпраці не належить надання офіційного роз’яснення. Відповіді на звернення не є нормативно-правовим актом і носить рекомендаційно-інформаційний характер.
Видання для кадровиків
Ольга Ткачівська