Мінекономрозвитку наказом «Про затвердження плану комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2017 рік» від 15.11.2016 р. № 1909 (далі — Наказ № 1909) затвердило план комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2017 рік.
Відповідно до Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів, перевірки можуть бути плановими та позаплановими, а також можуть здійснюватися за місцем провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання або у приміщенні органу державного нагляду (контролю).
Планові перевірки проводяться з періодичністю, яка визначається відповідно до Критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності суб’єктами господарювання.
Відповідно до ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 р. № 877 (далі — Закон № 877) орган державного нагляду (контролю) оприлюднює критерії та періодичність проведення планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) шляхом розміщення інформації в мережі Інтернет у порядку, визначеному законодавством.
Пошукати своє підприємство роботодавці можуть у комплексному плані перевірок на 2017 рік, в тому числі і Державної службою з праці, у таблиці, яка подається як додаток до Наказу № 1909.
Позапланова перевірка проводиться незалежно від кількості раніше проведених перевірок за наявності таких підстав:
- подання суб’єктом господарювання письмової заяви про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
- виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов’язкової звітності, поданих суб’єктом господарювання;
- перевірка виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю);
- обґрунтоване звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав;
- неподання у встановлений термін суб’єктом господарювання документів обов’язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів;
- настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання.
Нагадуємо, що згідно з ч. 2 ст. 4 Закону № 877 у разі якщо суб’єкт господарювання на відповідний плановий період включений до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) одночасно кількох органів державного нагляду (контролю), відповідні планові заходи здійснюються органами державного нагляду (контролю) комплексно — одночасно всіма органами державного нагляду (контролю), до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) яких включено суб’єкта господарювання.
|
Наталія ФЕДОРОВА, головний експерт, редактор Єдиної електронної системи «КАДРОВИК-онлайн» |