Пенсійна реформа працюватиме проти тих, для кого призначена
Новини
12.09.2011
Пенсійна реформа працюватиме проти тих, для кого призначена
Пенсійна реформа працюватиме проти тих, для кого призначена. Так кажуть аналітики. Не поліпшиться життя й людей, які тільки но планують піти на відпочинок. Зміни стосуватимуться лише дефіциту Пенсійного Фонду. Тим самим влада задовольнить вимогу МВФ. Аби отримати черговий транш кредиту.
Пенсійна реформа — лише імітація змін. Кажуть аналітики. Експерименти влади здебільшого спрямовані на подолання дефіциту Пенсійного фонду. Без цього отримати омріяний транш від МВФ просто не вдасться. Натомість громадяни особливих позитивних зрушень не відчують. Виплати зафіксують на нинішньому рівні, та інфляція їх з’їдатиме. Крім того, кількість пенсіонерів і працездатного населення за 10 років може зрівнятися. Все це робитиме людей похилого віку ще біднішими та нівелюватиме вигоду від пізнішого виходу на заслужений відпочинок.
«Каждый пенсионер в течение года будет терять на темпе инфляции. Цены в магазинах или на рынке растут быстрее, чем на бумаге у чиновника, это означает, что кажный год пенсионер будет терять от 12% до 18%. То есть, за 5 лет это полное обесценивание», — вважає експерт з економічних питань Володимир Застава.
Про створення обов’язкової накопичувальної системи у новому законодавстві ніби забули. Ані слова про час її старту та механізм гарантованого повернення сплачених коштів. Тож, коли молодь почне відкладати на старість — невідомо. Натомість, людей змушуватимуть щодалі пізніше йти на пенсію. Основні проблеми системи нікуди не поділися, їх просто відкладають на безрік.
«Экономия составит не больше 4 млрд гривен в год, при нынешнем дефиците порядка 30 млрд. И кроме того, она ограничена во времени, она будет действовать порядка 10 лет. После чего все вернется на круги своя, и снова вернется тема повышения пенсионного возраста», — каже експерт Національного Інституту стратегічних досліджень Олександр Коваль.
Хоч як це парадоксально, але змінити ситуацію із пенсійним забезпеченням здатні процеси, які до неї стосунку не мають. Стверджують експерти. Це зростання частки білих зарплат. Навіть, за умов збереження солідарної системи це дозволить підвищувати й виплати. І ще одне добро, яке може зробити влада, якщо гарантує прозорий та дієвий механізм використання коштів у Пенсійному фонді.