Табелювання сумісника у відрядженні за основним місцем роботи
Новини
14.07.2025
Табелювання сумісника у відрядженні за основним місцем роботи
Як табелювати сумісника, якщо за основним місцем роботи він перебуває у відрядженні?
Відповідно до пункту 13 розділу I Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 13.03.1998 р. № 59 (далі — Інструкція № 59), на час відрядження особи, яка працює за сумісництвом, оплата праці здійснюється підприємством, що її відрядило.
У разі направлення працівника у відрядження одночасно з основної роботи й роботи за сумісництвом оплата праці здійснюється підприємствами, що направляли працівника у відрядження, а видатки для відшкодування витрат на відрядження розподіляються між цими підприємствами за згодою між ними.
Тобто за дні перебування працівника у відрядженні з основного місця роботи оплата за місцем роботи за сумісництвом не провадиться.
Зауважимо, що Інструкція № 59 є одним з основних нормативних актів, спрямованих на врегулювання відряджень. Однак її положення поширюються лише на органи державної влади та підприємства, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.
Щодо підприємств, які не фінансуються за рахунок бюджетних коштів, Інструкція № 59 має лише рекомендований характер і може використовуватися як допоміжний (довідковий) документ. Для таких підприємств доцільним буде розробити власні локальні акти, виклавши в них питання, пов’язані з врегулюванням відряджень працівників, взявши за основу положення Інструкції № 59. Таким локальним актом може бути Положення про відрядження. Або ж окремі питання стосовно відряджень можна зафіксувати в колективному договорі підприємства.
Чинним законодавством не передбачено надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати на роботі за сумісництвом у випадку, коли за основним місцем роботи він перебуває у відрядженні.
Тому, щоб протабелювати працівника-сумісника, потрібно, аби він з основного місця роботи надав довідку або копію чи витяг з наказу про його відрядження, де буде зазначено період відрядження. На підставі такого документа на роботі за сумісництвом в табелі обліку використання робочого часу можна зробити відмітку «І» — інші причини неявок.
Вас може зацікавити
Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень
Курс передбачає всебічний розгляд питань кадрового законодавства: від укладання трудового договору до його розірвання. За результатами успішного проходження навчання: Свідоцтво державного зразка! Термін навчання — 3 місяці. Протягом всього періоду навчання всі учасники можуть ставити запитання, які виникають у них під час опанування лекційного матеріалу або під час професійної діяльності.