СПО профспілок оприлюднено законопроєкт «Про основні засади державної ветеранської політики щодо ветеранів / ветеранок російсько-української війни, ветеранів / ветеранок, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України».
Метою проєкту є визначити на законодавчому рівні мету, завдання та принципи державної ветеранської політики, правовий статус ветеранів / ветеранок, ветеранів / ветеранок, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, встановити види підтримки, яка надається цим категоріям осіб для забезпечення їх гідного життя, шани та поваги до них в суспільстві.
Проєктом, зокрема, пропонується:
Чітко розмежувати правове регулювання для осіб, які набули статус та пільги внаслідок війн ХХ століття, та осіб, які захищають Україну, її незалежність, суверенітет та територіальну цілісність з 20 лютого 2014 року, коли розпочалась збройна агресія російської федерації проти України. Для цього внести відповідні зміни до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», змінивши його назву на Закон України «Про ветеранів війн ХХ століття». Вказаний Закон визначатиме правовий статус ветеранів, які брали участь у війнах ХХ століття та бойових діях на території інших держав.
Дати ветеранам / ветеранкам переважне право на залишення на роботі при вивільненні працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці.
Ветеранам війн ХХ століття, ветеранам / ветеранкам, постраждалим учасникам Революції Гідності за рішенням роботодавця може надаватись додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.
Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та ветеранам / ветеранкам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, за рішенням роботодавця може надаватись додаткова відпустка без збереження заробітної плати терміном до трьох тижнів на рік у зручний для них час.
Розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності ветеранам війн ХХ століття, ветеранам / ветеранкам, постраждалим учасникам Революції Гідності та членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війн ХХ століття, членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України встановити 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу).
Відповідні зміни вносяться до Кодексу законів про працю України, Закону України від «Про відпустки» та Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
У разі прийняття закон набуде чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.
Вас може зацікавити
Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень
Курс передбачає всебічний розгляд питань кадрового законодавства: від укладання трудового договору до його розірвання. За результатами успішного проходження навчання: Свідоцтво державного зразка! Термін навчання — 3 місяці. Протягом всього періоду навчання всі учасники можуть ставити запитання, які виникають у них під час опанування лекційного матеріалу або під час професійної діяльності.