Інформування про рух працівників роботодавцями, що здійснюють бронювання
Новини
07.08.2024
Інформування про рух працівників роботодавцями, що здійснюють бронювання
Відповідно до постанови КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» від 05.06.2024 р. № 650 (далі — Постанова № 650), яка набрала чинності 8 червня 2024 року, роботодавці при бронюванні працівників тепер повинні не пізніше ніж протягом наступного дня після прийняття працівника на роботу, його переміщення або переведення, звільнення, поновлення на роботі, тимчасове припинення/відновлення дії трудового договору подати відповідні відомості через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України в електронній формі з обов’язковим накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
За Постановою № 650 обов’язок подавати відомості до ПФУ поширюється тільки на ті підприємства, які бронюють працівників. Тобто, хто не бронює працівників, такі відомості подавати до ПФУ не зобов’язаний.
Перелік роботодавців, які зобов’язані подавати такі відомості, також встановлено Постановою № 650. До них належать:
органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування;
підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
Відомості подаються в кабінеті страхувальника на вебпорталі ПФУ через пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Повідомлення про зміни в трудових відносинах».
У разі подання роботодавцем зазначених відомостей через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України дані в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування оновлюються впродовж доби.
Пенсійним фондом України забезпечено інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (РЗО) та Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Також, роботодавець має можливість одержувати інформацію з РЗО про:
осіб, які на момент формування запиту перебувають у трудових відносинах з роботодавцем — пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Запит на отримання переліку осіб працюючих у страхувальника»;
особу, за період перебування у трудових відносинах з роботодавцем (інформація формується за періоди починаючи з 2011 року) — пункт меню «Комунікації з ПФУ» / «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)» / «Запит на отримання інформації про трудові відносини по особі».
Алгоритм дій щодо подання відомостей про рух працівників роботодавцями, що здійснюють бронювання дивіться тут.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.