Помилка в електронній трудовій книжці: як виправити?
Новини
31.07.2024
Помилка в електронній трудовій книжці: як виправити?
Відповідно до п. 6 Порядку подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі, повторно подаються відомості про трудову діяльність у разі виявлення:
неправильного чи неточного запису за періоди страхового стажу після 1 липня 2000 року;
створення неправильного чи неточного електронного запису в кабінеті страхувальника або застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду України.
Роботодавець або застрахована особа має можливість виправити помилку у відцифрованій трудовій книжці таким чином:
авторизуватись на вебпорталі Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua);
вибрати у меню зліва розділ «Комунікації з ПФУ», пункт «Відомості про трудові відносини» — для застрахованої особи в особистому кабінеті;
або
вибрати у меню зліва розділ «Комунікації з ПФУ», пункт «Відомості про трудові відносини робітника» — для роботодавця в кабінеті страхувальника.
Повторно подати скановані сторінки документів про трудову діяльність, у яких допущена помилка, заповнивши екранну форму.
При повторному поданні відомостей про трудову діяльність подаються:
титульна сторінка;
та сторінки зі змінами.
Із результатами опрацювання звернень за типом «Відомості про трудові відносини робітника» роботодавцю необхідно ознайомити кожного працівника, адже періоди не зарахування страхового стажу впливатимуть на право на майбутню пенсію.
Перевірити стан опрацювання документів про трудову діяльність можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України:
роботодавцю — у кабінеті страхувальника в розділі «Звернення» (відображено всі звернення роботодавця щодо кожного працівника із відображенням статусу обробки);
застрахованій особі — в особистому кабінеті користувача в розділі «Мої звернення» (після того, як фахівець Фонду опрацює Анкету, звернення набуде статусу «Виконано»). Дана інформація також відображена в розділі «Електронна трудова книжка».
Довідково. Порядок подання відомостей про трудову діяльність працівника, фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка забезпечує себе роботою самостійно, в електронній формі» затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 12.03.2021 р. № 11-1.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.