Кому потрібно замінити військово-обліковий документ?
Новини
16.07.2024
Кому потрібно замінити військово-обліковий документ?
Після останніх змін у законодавстві всі чоловіки віком від 18 до 60 років зобов’язані мати при собі разом із паспортом військово-обліковий документ.
Його в будь-який момент можуть попросити пред’явити представники ТЦК та СП або поліції. До того ж нещодавно було запроваджено нові зразки військово-облікового документа. Яким він має бути, як його отримати та чи дійсні військово-облікові документи, які були видані раніше?
Наразі в Україні є декілька видів військово-облікового документа:
Приписне (для неповнолітніх, які стали на облік, але ще не є військовозобов’язаними).
Військовий квиток або посвідчення офіцера запасу.
Тимчасове посвідчення.
Військово-обліковий документ на бланку нового зразка.
Електронний військово-обліковий документ (у додатку «Резерв+»).
Чи потрібно отримувати новий військово-обліковий документ?
Згідно із постановою Кабміну, всі військово-облікові документи, оформлені ранішевважаються дійсними до видачі документа нового зразка.
Проте є випадки, коли новий документ отримати потрібно:
після взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;
якщо призовник, який перебував на військовому обліку до 18 травня 2024 року, не отримував військово-облікового документа;
у разі зміни категорії щодо військового обов’язку;
у разі відсутності місця для внесення змін в наявному документі;
якщо відомості у військово-обліковому документі не відповідають інформації, яка є в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
у разі втрати (зіпсування) документа;
якщо є бажання змінити військово-обліковий документ старого зразка на новий.
Як отримати військово-обліковий документ?
Резерв+
Мабуть, найпростіший варіант отримати військово-обліковий документ — зробити все в смартфоні. З 18 червня електронний військово-обліковий документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий. Сформувати його досить просто. Потрібно встановити додаток «Резерв+», оновити дані (якщо раніше це не було зроблено) і далі буде сформовано документ з QR-кодом. Його також можна роздрукувати (обов’язково має бути QR-код придатний для зчитування) — у застосунку можна сформувати PDF-версію документа.
Якщо QR-коду немає, документ не вважається дійсним. Крім того, при його зчитуванні перевірятиметься інформація з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Якщо інформація в «Резерв+» не відповідатиме відомостям реєстру, то такий військово-обліковий документ також вважатиметься недійсним. Яка інформація має міститися в документі, можна подивитися тут.
Строк дії електронного військово-облікового документа — 1 рік з моменту формування.
Військово-обліковий документ у паперовому вигляді
Для отримання документа на бланку потрібно звернутися до ТЦК та СП, адже саме вони оформлюють та видають такий документ. Необхідно написати заяву — і впродовж 5 робочих днів після її реєстрації вам мають видати готовий військово-обліковий документ. Видають його під особистий підпис.
Вас може зацікавити
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Програму затверджено Генштабом ЗСУ
Навчанням передбачено:
Зустрічі з лекторами в ZOOM, згідно навчального графіка