Штрафи за військові правопорушення планують збільшити
Новини
29.12.2023
Штрафи за військові правопорушення планують збільшити
Наявних санкцій у вигляді штрафів недостатньо для проведення мобілізації та комплектування Збройних Сил України. Тож Кабінет Міністрів запропонував істотно посилити покарання.
Для цього у Міністерстві оборони розробили законопроект № 10379 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення».
Ним передбачається збільшення штрафів за порушення правил військового обліку та законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Так, за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку штраф становитиме від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8500 до 17 000 грн).
А за порушення законодавства про оборону, військовий обов’язок і військову службу, мобілізаційну підготовку та мобілізацію (ст. 2101 КУпАП) він сягне від 2000 до 5000 н.м.д.г. (34–85 тис. грн).
Причому для накладання стягнення можна навіть не складати протокол, якщо особа не з’являється без поважних причин на виклик ТЦК, за умов підтвердження інформації про отримання особою виклику.
Крім того, осіб, які порушили правила військового обліку, зможуть затримати на строк до 3 годин для складення протоколу, а у разі необхідності встановлення особи та/або з’ясування обставин правопорушення — до трьох діб.
А у ст. 336 КК буде уточнено, що ухиленням від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, вважатиметься, зокрема, відмова від проходження медичного огляду. За це передбачено покарання від 3 до 5 років ув’язнення.
Вас може зацікавити
Вебінар «Військовий облік: новий порядок»
Зміст вебінару: • Обов’язок роботодавця щодо ведення військового обліку. • Призначення відповідальних осіб за ведення військового обліку. • Взаємодія роботодавців з іншими органами щодо ведення військового обліку. • Документи роботодавця щодо ведення військового обліку та особливості їх складання. • Контроль ведення військового обліку на підприємствах. • Відповідальність за порушення ведення військового обліку або за його відсутність.