Що робити з трудовою книжкою працівника, який загинув під час війни?
Новини
08.12.2023
Що робити з трудовою книжкою працівника, який загинув під час війни?
У разі загибелі працівника під час війни внаслідок бойових дій, його трудову книжку необхідно видати його найближчим родичам під розписку або надіслати поштою за їхньою вимогою.
Для отримання трудової книжки померлого працівника родичі повинні надати свої документи:
паспорт;
документ, що підтверджує родинний зв’язок з померлим (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, тощо);
письмову заяву з копіями документів (засвідчені в установленому законодавством порядку), що підтверджують родинний зв’язок і місце реєстрації заявника.
Якщо з якихось причин трудова книжка не була одержана родичами такого працівника, тоді роботодавцю потрібно зберігати її протягом 2 років окремо від інших трудових книжок діючих працівників, а після того, як строк зберігання сплине, така трудова ще має зберігатися в архіві роботодавця протягом 50 років. Після закінчення строку архівного зберігання незатребувані трудові книжки можна знищити в установленому порядку (п. 6.2 Інструкції № 58).
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.