Відрядження скасовано: у який термін працівник має повернути аванс на відрядження?
Новини
24.11.2023
Відрядження скасовано: у який термін працівник має повернути аванс на відрядження?
В який термін працівник має повернути кошти/електронні гроші, видані на відрядження або під звіт, за умови, що відрядження не відбулось?
Основним документом, який регулює відрядження працівників органів державної влади, підприємств, установ та організацій, що повністю або частково фінансуються за рахунок бюджетних коштів, є Інструкція про службові відрядження в межах України та за кордон, затверджена наказом Мінфіну від 13.03.1998 р. № 59 (далі — Інструкція № 59). Проте інші підприємства та організації можуть використовувати Інструкцію № 59 як довідковий документ.
Як відомо, перед від’їздом у відрядження роботодавець забезпечує відрядженого працівника авансом у межах суми, визначеної на оплату проїзду, найм житла і добові витрати (абз. 1 п. 11 розд. II Інструкції № 59).
Проте трапляються ситуації, коли працівник отримав аванс на відрядження, але не виїхав. У такому випадку він повинен протягом 3 банківських днів з дня прийняття рішення про відміну поїздки повернути отримані кошти у встановленому законодавством порядку на відповідний рахунок підприємства або до каси підприємства, якщо аванс отримав готівкою (абз. 5 п. 11 розд. II Інструкції № 59).
Причому законодавством не передбачено інших строків для повернення коштів, отриманих як аванс на відрядження, навіть якщо воно не відбулось з поважних причин (в тому числі у разі хвороби працівника).
Вас может заинтересовать
Журнал реєстрації відряджень
Журнал має велику актуальність в роботі кадровика. Журнал допомагає:
узагальнити інформацію щодо відряджень працівників на підприємстві;
підтвердити акт відрядження, наприклад у разі псування інших документів;
надати роботодавцеві дані щодо конкретних працівників, які перебували у відрядженнях, загальних термінів та місць відряджень.