Чи може працівник-сумісник оформити додаткову соціальну відпустку за не основним місцем роботи за сумісництвом?
Законодавством не заборонено надавати працівникам-сумісникам додаткову соціальну відпустку. Умовами ст. 2 Закону України «Про відпустки» визначено право на відпустки громадян України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.
Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває у трудових відносинах з підприємством (установою, організацією), фізичною особою і тому має право на оплачувану щорічну відпустку.
Тобто робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою жодних обмежень обсягу трудових прав працівників.
Працівник щороку має право на відпустку на дітей за основним місцем роботи та за кожним трудовим договором за сумісництвом (таку позицію підтверджує Мінсоцполітики в своїх листах від 05.08.2016 р. № 438/13/116-16, від 26.06.2019 р. № 751/0/204-19; лист Мінекономіки від 27.08.2021 р. № 4712-06/42842-07).
Законодавством не заборонено надання працівникам-сумісникам додаткової соціальної відпустки за ст. 19 Закону України «Про відпустки».
Вас може зацікавити
Книга обліку щорічних і додаткових відпусток
Книга обліку щорічних і додаткових відпусток працівників містить рекомендації щодо її ведення з метою якісного обліку та здійснення оперативного контролю наданих відпусток, а також задля використання її даних для підготовки квартальної і річної звітності.