Притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку: аналізуємо судову практику
Новини
22.08.2023
Притягнення до відповідальності за порушення ведення військового обліку: аналізуємо судову практику
Постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду від 26.06.2023 р. у справі № 724/599/23 про притягнення відповідальної особи за порушення військового обліку.
Діловод Хотинської міської ради, яка працює в апараті даної міської ради та її виконавчого комітету, виконує обов`язки з ведення персонально-первинного обліку призовників і військовозобов`язаних.
Однак, всупереч вимогам нормативно-правових актів, ОСОБА_1 вищевказаними діями допустила порушення вимог абз. 2 ст. 18 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», пп. 4,5 п. 24, 32 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів» та вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 210-1 КУпАП.
21.02.2023 року під час перевірки роботи діловода Хотинської міської ради з організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов`язаних та резервістів виявлено ряд недоліків, а саме:
після отримання розпорядження І відділу не відібрано картки первинного обліку зазначених у розпорядженні призовників, військовозобов`язаних та резервістів, вручення повісток без відміток у карках первинного обліку, неповідомлення про результати оповіщення І відділ.
Обґрунтування Суду
Як встановлено зі змісту вказаного припису у Хотинську територіальну громаду було відряджено уповноважених осіб для проведення саме позапланової перевірки, а положення абз. 2 ст. 82 стосуються повідомлення осіб про проведення планової перевірки.
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів від 30.12.2022 р. № 1487(далі — Порядок № 1487) не містить вимог щодо строків повідомлення особи про проведення позапланової перевірки, проте п. 80 вказаного Порядку передбачає такий вид перевірки.
До того ж, за загальним правилом особа не інформується наперед про проведення щодо неї позапланового заходу.
В апеляційній скарзі позивачка також вказує, що диспозиція ч. 2 ст. 210-1 КУпАП є бланкетною, тобто передбачає вказівку про порушення вимог якогось іншого нормативно-правового акту, відтак позивачка вважає, що Порядок № 1487 не є законодавством, яке регулює оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
Разом з тим, Порядок № 1487 є нормативно-правовим актом який входить в систему законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а вказане вище твердження апелянта є особистим припущенням та судженням, яке не відповідає дійсності.
Вас може зацікавити
Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Програму затверджено Генштабом ЗСУ
Навчанням передбачено:
Зустрічі з лекторами в ZOOM, згідно навчального графіка