Відкриваються нові підприємства і робочі місця: чи можна пройти стажування безоплатно?
Новини
09.08.2023
Відкриваються нові підприємства і робочі місця: чи можна пройти стажування безоплатно?
За статистикою після 24 лютого 2022 року в Україні з’явилося понад 51 тисячу нових підприємців: 43 тисячі ФОП та 8 тисяч юридичних осіб. Допомогти в розвитку бізнесу під час війни намагається держава та міжнародні організації — за допомогою грантів. Умовами отримання грантового фінансування може бути створення робочих місць, сплата податків, ведення діяльності протягом кількох років. Подати заявку на грант можуть громадяни України, що мають статус ФОП або є юридичними особами. Шанси на отримання гранту значно зростають, якщо заявники не мають боргів перед державою, не є банкрутами, не перебувають під санкціями, не ведуть діяльність у російській федерації та на окупованих територіях.
У випадку необхідності здійснення добору працівників чимало роботодавців намагаються залучити працівників до так званого «безоплатного стажування». Однак, безоплатне стажування взагалі не передбачене трудовим законодавством. Стажування без трудового договору можливе у визначених законом випадках.
Існує тільки два види стажування — стажування студентів/учнів і стажування зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості. Тому укладення договору про стажування у випадках, не передбачених законодавством, може трактуватись як неоформлення трудових відносин.
Договір про стажування студентів/учнів укладають у двох примірниках, один з яких зберігають на підприємстві, другий — у стажиста. Одночасно з укладенням договору про стажування керівник підприємства затверджує індивідуальну програму стажування та видає наказ про проходження стажування. У ньому зазначаються строки і місце його проходження (структурний підрозділ), спеціальність (кваліфікація) або професія (кваліфікаційний рівень) стажиста, режим стажування, а також його керівник.
Стажування безробітних проводять за індивідуальною програмою, яку затверджує роботодавець і погоджує з центром зайнятості. Для організації професійного навчання безробітних центри зайнятості укладають договори з безробітним і роботодавцем (договір про професійне навчання безробітного у роботодавця).
У всіх інших випадках — роботодавець зобов’язаний оформити працівника на роботу відповідно до вимог ст. 24 КЗпП України.
Трудовий договір — це угода між працівником і роботодавцем, згідно з якою працівник зобов’язується виконувати певну роботу з підпорядкуванням установленому трудовому розпорядку, а роботодавець зобов’язується виплачувати йому зарплату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання цієї роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором та угодою сторін.
Вас може зацікавити
Телефонна консультація з кадрових питань Консультації за телефоном від експертів «КАДРОВИК.UA» — це «швидка невідкладна допомога» для кадровика у багатьох випадках. А саме:
коли не маєте часу на пошук відповіді на кадрове запитання, а вирішити його потрібно негайно;
знайдені відповіді не задовольнили вас, тому що не містять норм законодавства;
ваша ситуація унікальна та потребує особистого радника;
хочете отримати швидку відповідь на кадрове запитання.