Як звільнитися, якщо підприємство розташоване в районі, де ведуться бойові дії?
Новини
27.06.2023
Як звільнитися, якщо підприємство розташоване в районі, де ведуться бойові дії?
Відповідно до статті 4 Закону «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 р. № 2136-ІХ роботодавець звільняє працівника у строк, вказаний у заяві, якщо підприємство розташоване в районі, де ведуться бойові дії, й існує загроза життю і здоров’ю працівника (крім випадків примусового залучення до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, залучення до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури).
Разом з тим, згідно з пунктом 4 статті 7 Закону «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 р. № 1706-VII внутрішньо переміщена особа, яка не звільнилася з роботи, у разі неможливості продовження роботи за попереднім місцем проживання, може припинити трудові відносини, надавши нотаріально посвідчену письмову заяву про припинення працівником трудових відносин, із підтвердженням відправлення такої заяви роботодавцю рекомендованим листом.
У разі припинення приймання поштових відправлень на/з території адміністративно-територіальної одиниці, з якої здійснюється внутрішнє переміщення у зв’язку з обставинами, визначеними у статті 1 цього Закону, така заява подається до відповідного районного, міськрайонного, міського, районного у місті центру зайнятості за місцем проживання внутрішньо переміщеної особи. Звільнення відбувається через надання особі статусу безробітного, отримання допомоги по безробіттю та соціальних послуг.
Звільнитися можна лише на підставі пункту 1 частини 1 статті 36 КЗпП України (за згодою сторін), статті 38 КЗпП України, (звільнення за власним бажанням), статті 39 КЗпП України (розірвання строкового трудового договору з ініціативи працівника).
Для того, щоб звільнитися в односторонньому порядку, працівник повинен подати до центру зайнятості за місцем своєї реєстрації (як ВПО) заяву про звільнення на ім’я роботодавця. Заяву про звільнення складають на ім’я роботодавця за звичайною формою. Датою звільнення в такому випадку буде наступний день після подання заяви. Центр зайнятості, до якого була подана заява про звільнення у день припинення трудового договору повідомляє роботодавця (спосіб повідомлення може бути будь-який: телефонний дзвінок, електронний лист), територіальний орган Пенсійного фонду України, територіальний орган Державної податкової служби України.