Головна  Карта сайту  Розміщення реклами на порталі

СПІЛЬНОТА КАДРОВИКІВ І ФАХІВЦІВ З УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ
Ласкаво просимо
  Новини
  Бібліотека статей
  Нормативна база
  Зразки документів
  Виробничий календар
  Книжкова полиця
  Хто є хто
  Глосарій
  Розміщення реклами
  Наші партнери
  Форум
Нові матеріали
Підписатися на розсилку





Facebook
Реклама
Реклама
Звіряння облікових даних та перевірки стану військового обліку
Новини
05.06.2023
Звіряння облікових даних та перевірки стану військового обліку
 

Незважаючи на те, що з моменту набрання чинності Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 року № 1487 (далі — Порядок), пройшло достатньо часу, необхідність в роз’ясненні положень цього Порядку і досі виникає.

У попередніх публікаціях було надано рекомендації щодо алгоритму дій під час прийняття/звільнення працівників в межах ведення військового обліку, а також щодо ведення персонального військового обліку (далі — ПВО) на підприємстві незалежно від форми його власності.

У цій статті проаналізуємо вимоги Порядку щодо звіряння облікових даних, перевірки стану ПВО на підприємстві та надамо основні роз’яснення й рекомендації з цих питань.

Перш за все, слід зауважити, що Порядком передбачається декілька контрольних заходів щодо стану ПВО на підприємстві:

Контрольний захід Місце проведення Суб’єкт здійснення
Звіряння облікових даних За місцезнаходженням підприємства Підприємство (особа, відповідальна за ведення ПВО на підприємстві)
За місцезнаходженням районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки (далі — Компетентні органи) Компетентний орган (вимагається присутність особи, відповідальної за ведення ПВО на підприємстві)
За місцезнаходженням Компетентного органу, що розташований на території інших адміністративно-територіальних одиниць Компетентний орган на підставі отриманих від підприємства документів
Перевірка стану ПВО на підприємстві За місцезнаходженням підприємства Районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК)

Більш детальний аналіз зазначених заходів наведений нижче.

Блок 1. Звіряння облікових даних на підприємстві

Під обліковими даними призовників, військовозобов’язаних та резервістів слід розуміти дані, зазначені щодо них у списках ПВО.

З огляду на п. 45 Порядку, звіряння облікових даних на підприємстві включає в себе наступні складові:

  • Звіряння облікових даних списків ПВО з їх військово-обліковими документами відповідно до графіка звіряння, затвердженого керівником підприємства. Під час звіряння перевіряються наявність та стан військово-облікових документів призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Доцільно під час проведення такого звіряння отримувати від працівників письмове підтвердження про відсутність змін в їхніх облікових даних. Також доцільним є ведення журналу проведення внутрішніх звірянь.
  • Внесення до списків ПВО змін облікових даних, виявлених під час звіряння, у п’ятиденний строк з дня проведення такого звіряння.
  • Надсилання до 5 числа кожного місяця до Компетентних органів повідомлення про зміну облікових даних (у разі наявності) за попередній місяць за формою, встановленою Додатком 4 до Порядку.

Блок 2. Звіряння облікових даних у Компетентному органі

З метою проведення звіряння облікових даних у Компетентному органі спочатку необхідно здійснити підготовчі дії.

Так, з огляду на п. 34 Порядку, підприємство здійснює приймання від призовників, військовозобов’язаних та резервістів під розписку оригіналів їх військово-облікових документів для подання таких документів до відповідних Компетентних органів з метою їх звіряння з обліковими даними.

Розписка заповнюється на бланку згідно з формою, затвердженою Додатком 7 до Порядку, та підписується особою, яка прийняла на зберігання військово-обліковий документ. Розписка повинна містити інформацію про:

  • номер розписки;
  • прізвище, ім’я, по батькові, рік народження та військове звання особи, чий військово-обліковий документ було прийнято на зберігання;
  • мету прийняття на зберігання військово-облікового документа;
  • строк дії розписки;
  • прізвище, ім’я, по батькові та посаду особи, яка прийняла на зберігання військово-обліковий документ.

Бланки розписок формуються у блокноти обсягом не менше 50 аркушів. Використані та повернуті призовниками, військовозобов’язаними та резервістами розписки про приймання військово-облікових документів зберігаються протягом року до наступного звіряння облікових даних.

Після отримання оригіналів військово-облікових документів працівників здійснюється безпосереднє звіряння облікових даних у Компетентному органі, що включає, з огляду на п. 46 Порядку, наступні дії:

Дія Строк виконання
1. Прибуття особи, відповідальної за ведення ПВО, до Компетентного органу, на території відповідальності якого підприємство перебуває, для проведення звіряння даних списків ПВО (копій військово-облікових документів) з обліковими документами такого Компетентного органу.
Примітка: під час комунікації із низкою ТЦК, останні повідомили про необхідність проведення звіряння у тих ТЦК, на обліку яких перебувають працівники підприємств.
Звіряння даних списків ПВО призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які працюють на підприємстві, з обліковими даними документів ТЦК, що розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць, здійснюється шляхом надсилання у двох примірниках витягів із списків ПВО, а також копій військово-облікових документів до таких ТЦК.
Відповідно до графіку звіряння, затвердженого головою районної держадміністрації, міським головою
2. Отримання одного примірника витягу із списків ПВО з відміткою Компетентного органу: «звірено ___ ________ 20__ року», підписом посадової особи, яка здійснила звіряння, та гербовою печаткою. Результати звіряння вносяться до журналу обліку результатів перевірок. Після здійснення звіряння з обліковими документами Компетентного органу

Звіряння облікових даних у Компетентному органі здійснюється періодично, але не рідше одного разу на рік (п. 34 Порядку).

Блок 3. Перевірка стану ПВО на підприємстві

Відповідно до п. 80 Порядку, перевірка стану ПВО на підприємстві здійснюється ТЦК відповідно до планів, затверджених розпорядженнями голів відповідних районних, районних у м. Києві та м. Севастополі держадміністрацій, міських голів.

Строки здійснення перевірки відрізняються залежно від наявності у підприємства певних характеристик:

Характеристика Строк проведення перевірки
1. Підприємства, в яких працюють військовозобов’язані, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час, а також військовозобов’язані, яким видані мобілізаційні розпорядження. Щорічно (у тому числі позапланово)
2. Інші підприємства Один раз на чотири роки

Перевірка стану організації та ведення ПВО на підприємстві проводиться за питаннями, визначеними у Додатку 31 до Порядку. Питання перевірки доводяться до підприємств, що включені до відповідних планів перевірки, не пізніше ніж за десять днів до її початку (п. 82 Порядку).

Результати перевірки оголошують голови комісій (заступники голови комісії), що проводять перевірку. Такі результати підлягають внесенню до журналу обліку результатів перевірки.

Звертаємо увагу, що ведення та зберігання такого журналу є обов’язком підприємства з огляду на п. 34 Порядку.

Якщо за результатами проведення перевірки на підприємстві було виявлено недоліки, тоді керівники таких підприємств організовують та забезпечують їх усунення. Про вжиті заходи та усунення недоліків керівники підприємств інформують у 30-денний строк з дня отримання результатів перевірки керівника органу, підприємства, установи та організації, що проводив перевірку (пп. 85–86 Порядку).

Згідно з п. 83 Порядку, у разі неможливості виконання відповідних планів з перевірки внаслідок обставин непереборної сили, можливе проведення документальної перевірки шляхом надсилання до підприємства письмового запиту щодо отримання інформації, перелік якої визначено п. 17 Додатка 31 до Порядку, зокрема:

  • положення про підрозділ, функціональні обов’язки (інструкції) посадових осіб, які визначені відповідальними за організацію та ведення військового обліку, а також організацію бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час;
  • копії наказу про призначення посадових осіб, відповідальних за ведення військового обліку;
  • списків ПВО;
  • списків військовозобов’язаних та резервістів, яким видано мобілізаційні розпорядження;
  • списків військовозобов’язаних, які заброньовані на період мобілізації та на воєнний час;
  • відомості оперативного обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • інших документів з питань військового обліку.

Нагадуємо, що Порядок містить низку інших зобов’язань, що можуть бути покладені на HR-менеджера як на особу, відповідальну за ведення ПВО на підприємстві. Мова йде, зокрема, про обов’язок оповіщення працівників про їх виклик за повісткою, що буде детально розглянуто у наступній статті.

Вас може зацікавити

Курс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»

Курс враховує усі зміни законодавства, пов’язані з військовим обліком і мобілізаційною підготовкою.
Основне у курсі:

  • Про зобов’язання роботодавця вести військовий облік
  • Хто має відповідати за ведення військового обліку?
  • Роз’яснення щодо заповнення документів з військового обліку
  • З якими органами доведеться взаємодіяти з питань ведення військового обліку?
  • Про контроль ведення військового обліку
  • Чи передбачено відповідальність за порушення ведення військового обліку?

Отримати запис курсу

 

Дарія Шепель, Вікторія Ганжело, Лідія Санжаровська

ЛІГА:Бізнес

Переглядів: 2121 Версія для друку
 
Дивіться також:
Списки працівників-призовників до ТЦК та СП: не забудьте подати до 1 грудня
Коли працівник може не повертати гроші за невідпрацьовані дні відпустки?
Нарахування та оплата «лікарняних» у 2024 році
Послуги для роботодавця на порталі ПФУ
Які є пільги та компенсації за роботу у шкідливих та важких умовах праці?
Списки працівників для медоглядів: як скласти та що потрібно встигнути зробити до 1 грудня?
Обов’язки роботодавця, який працевлаштовує осіб з інвалідністю
Оплата лікарняного працівнику, з яким призупинено дію трудового договору
Затримка розрахунку при звільненні
Правила внутрішнього трудового розпорядку: зразок складання
Звільнення за власним бажанням під час «лікарняного»
Деякі особливості укладення трудового договору в умовах воєнного стану
Матеріальна допомога на оздоровлення
Як вирізняються виплати у працюючих і непрацюючих пенсіонерів: чи вигідно продовжувати працювати?
Правила внутрішнього трудового розпорядку: вимоги та порядок прийняття
Мобілізація працівника одразу після відпустки
Кабмін оновив порядок бронювання працівників
Тривалість оплачуваного «лікарняного» планують збільшити
Розрахунок компенсації відпустки при звільненні
У якому випадку донору крові лікарняний оплачується в розмірі 100%?
Розбронювання працівників підприємства
Як дізнатись про результати оцифрування трудової книжки?
Чи повернуть сумісникам оплату за «лікарняними»?
Все, що потрібно знати про трудовий договір
«Лікарняні» у період мобілізації
Звільнення водія, який втік за кордон під час рейсу
Для яких категорій іноземців не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування?
Додаткова відпустка на дітей: всі правила надання
Оцифрування трудової книжки без електронного цифрового підпису
Чи можна не оплачувати «лікарняний» працівникові, якщо він в цей час працював?
Працівник-сумісник у відрядженні за основним місцем роботи: як оформити відсутність на роботі?
Ветеранська політика у трудових відносинах
Чи може працівник відкликати заяву про звільнення за згодою сторін?
Як впливає відпустка, отримана авансом, на відпустку наступного року?
Визначення посади у штатному розписі: які обмеження врахувати?
Хто має право на дострокову пенсію у зв’язку із скороченням штату?
Як підготуватися до перевірки підприємства ТЦК?
Кого не штрафують за невиконання нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю?
Надання відпусток працівникам закладів освіти
Повноваження заступника у відсутність директора: чи достатньо посадової?
Як зараховується період отримання пенсії по інвалідності до страхового стажу для оплати «лікарняних»?
Що слід зробити у разі мобілізації працівника?
У яких випадках роботодавець зобов’язаний забезпечити працівників засобами індивідуального захисту?
Чи зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, період перебування в оплачуваній відпустці?
Як здійснюються виплати за листками непрацездатності?
Паперова трудова книжка: як виправити помилку в даті народження?
Як табелювати сумісника, який знаходиться у відрядженні за основним місцем роботи?
Нюанси виплати компенсації за дні невикористаної відпустки держслужбовцю
Чи може уповноважена особа вносити дані про зміни у трудових відносинах?
Оплата роботи працівнику у вихідний день
Всі новини
Реклама
Проекти для професіоналів
Оголошення
Шановні відвідувачі!
З усіх питань щодо роботи порталу звертайтесь до 
адміністратора
2024 © МЕДІА-ПРО
2024 © HR Liga

Copyright © 2005–2024 HR Liga
Використання матеріалів із журналів Групи компаній «МЕДІА-ПРО» лише за погодженням з редакцією (адміністрацією) порталу.
Редакція (адміністрація) залишає за собою право не розділяти думку авторів матеріалів, що розміщуються.
Редакція (адміністрація) порталу не несе відповідальності за збитки, які можуть бути завдані внаслідок використання, невикористання або неналежного використання інформації, що міститься на порталі.
Відповідальність за достовірність інформації та інших відомостей несуть автори публікацій.
З усіх питань пишіть на admin@hrliga.com