Рада підтримала зменшення граничного віку для призовників
Новини
31.05.2023
Рада підтримала зменшення граничного віку для призовників
30 травня 2023 року Верховна Рада підтримала законопроект, який передбачає зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25-річного віку.
Законопроект № 9281 про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» підтримали 304 депутати.
У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що нині, під час дії в Україні правового режиму воєнного стану, необхідності перебування громадян до 27 років на військовому обліку призовників немає сенсу.
У документі йдеться про те, що більшість громадян отримує відстрочку від призову на строкову військову службу при досягненні ними 18-річного віку. Більшість з них мають відстрочку від призову на строкову службу для здобуття освіти, яка, як правило, триває протягом 4–6 років залежно від здобутого рівня вищої освіти та закінчується при досягненні ними 22–24-річного віку.
У разі зменшення граничного призовного віку до 25 років призовні комісії матимуть достатньо часу (1–3 роки) на реалізацію виконання громадянами України військового обов’язку та призову їх на строкову військову службу.
У той же час ініціатори законопроекту пояснюють, що перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років та необхідність щорічного прибуття їх до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки з метою підтвердження права на відстрочку від призову, а також проходження медичних оглядів призводить до значних фінансово-матеріальних витрат.
Більше того, тривале перебування громадян на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану вважається недоцільним, враховуючи, що значна чисельність придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.
За словами міністра оборони Олексія Резнікова, реалізація законопроекту № 9281 унормує питання поповнення мобілізаційного людського резерву як складової військового резерву людських ресурсів, структура якого затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2014 р. № 607, шляхом взяття на військовий облік військовозобов’язаних громадян України, які досягли 25-річного віку під час перебування на військовому обліку призовників.
Вас може зацікавити
Курс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»
Курс враховує усі зміни законодавства, пов’язані з військовим обліком і мобілізаційною підготовкою. Основне у курсі:
Про зобов’язання роботодавця вести військовий облік
Хто має відповідати за ведення військового обліку?
Роз’яснення щодо заповнення документів з військового обліку
З якими органами доведеться взаємодіяти з питань ведення військового обліку?
Про контроль ведення військового обліку
Чи передбачено відповідальність за порушення ведення військового обліку?