Особливості застосування праці іноземців і осіб без громадянства
Новини
30.05.2023
Особливості застосування праці іноземців і осіб без громадянства
Роботодавець може використовувати працю іноземців, якщо має дозвіл
Закон України «Про зайнятість населення» дає роботодавцям право використовувати працю іноземців і осіб без громадянства.
Відповідні дозволи видають територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері зайнятості населення та трудової міграції.
У згаданому законі визначені підстави для отримання та продовження дії дозволу, а також наведений перелік необхідних для цього документів.
До речі, видача та продовження дії дозволу на застосування праці громадян Російської Федерації, Республіки Білорусь, а також інших держав, визнаних такими, що становлять загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності й демократичному конституційному ладу та іншим національним інтересам України, здійснюються лише за погодженням із регіональними органами СБУ.
Працю яких категорій іноземців можуть використовувати роботодавці за наявності дозволу?
Дозвіл видається або його дія продовжується для таких категорій осіб, якщо інше не встановлено законом чи міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України:
1) іноземні наймані працівники;
2) відряджені іноземні працівники;
3) внутрішньокорпоративні цесіонарії, тобто фізичні особи, які працюють в організації на території іноземної держави й тимчасово переведені для здійснення економічної діяльності на територію України;
4) іноземці та особи без громадянства, стосовно яких прийняте рішення про оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту, або які оскаржують рішення про відмову в оформленні згаданих документів;
5) особи, які подали заяву про визнання особою без громадянства, та ті, які оскаржують рішення про відмову у визнанні особою без громадянства;
6) іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою навчання в закладах вищої освіти та мають намір у період навчання й після його закінчення, за умови працевлаштування не пізніше ніж за 30 календарних днів до моменту завершення навчання, провадити трудову діяльність в Україні.
Вас може зацікавити
Курс «Підвищення кваліфікації кадровиків. Профі»
Курс оновлено з урахуванням питань щодо воєнного стану в країні. Курс складається з 8 тематичних модулів. Кожен модуль наповнений відео + пакет необхідних документів. Програма навчання розрахована на кадровиків, що мають досвід та прагнуть отримати глибші знання у своїй практичній діяльності.