Рада планує збільшити штрафи за порушення колективних договорів
Новини
16.05.2023
Рада планує збільшити штрафи за порушення колективних договорів
3 травня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні євроінтеграційний законопроект № 7629 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері колективно-договірної діяльності».
Законопроект розроблено з метою реалізації положень Закону України «Про колективні угоди та договори» в частині притягнення до відповідальності за порушення вимог законодавства під час укладення та виконання колективних угод і договорів.
Також документ враховує окремі положення Директиви Ради від 14 жовтня 1991 року про обов’язок роботодавця інформувати своїх службовців про умови, що застосовуються до трудового договору чи трудових відносин 91/533/ЄЕС.
Законопроект передбачає накладення штрафу від 170 до 850 грн за ухилення осіб, які представляють роботодавців чи профспілки, від участі в колективних переговорах щодо укладення, зміни чи доповнення колективної угоди, договору у разі їх письмового ініціювання однією із сторін колективних переговорів, умисне порушення встановленого законодавством строку проведення консультацій щодо початку колективних переговорів. Штраф не накладається на осіб, які представляють роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 25 осіб, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців.
Порушення чи невиконання зобов’язань за колективною угодою, договором особами, які представляють роботодавців чи профспілки, потягне за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн.
Ненадання особами, які представляють роботодавців чи профспілки, інформації, необхідної для ведення колективних переговорів і здійснення контролю за виконанням колективних угод, договорів, потягне за собою накладення штрафу від 85 до 170 грн. Штраф не накладається на осіб, які представляють роботодавців, у яких кількість працівників не перевищує 25 осіб, і профспілки, коли вони представляють інтереси працівників таких роботодавців.
Новою у КпАП повинна стати норма, за якою ненадання особами, які представляють роботодавця, працівнику інформації про укладення колективного договору, внесення до нього змін і доповнень потягне за собою накладення штрафу від 85 до 170 грн.
Вас може зацікавити
Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень
Курс передбачає всебічний розгляд питань кадрового законодавства: від укладання трудового договору до його розірвання. За результатами успішного проходження навчання: Свідоцтво державного зразка! Термін навчання — 3 місяці. Протягом всього періоду навчання всі учасники можуть ставити запитання, які виникають у них під час опанування лекційного матеріалу або під час професійної діяльності.