Пенсійна реформа: в Уряді хочуть, щоб українці сплачували до 10% із зарплати
Новини
28.04.2023
Пенсійна реформа: в Уряді хочуть, щоб українці сплачували до 10% із зарплати
Законопроект про пенсійну реформу передбачає обов’язкові внески до накопичувальної системи 3% від зарплати всіх українців. Але цього замало.
Про це повідомляє міністр соціальної політики Оксани Жолнович в ефірі телемарафону.
«Середній внесок, який би покривав усі необхідні видатки і зберігав кошти в їх еквіваленті для людини, це щонайменше 7–10% з заробітної плати», — сказала вона.
Жолнович повідомила, що законопроектом передбачена обов’язкова сплата і роботодавцем, і працівниками. Спочатку обов’язкова сплата стосуватиметься лише роботодавців, однак працівники можуть платити добровільно.
За її словами, передбаченого 3% обов’язкового з роботодавця «трохи мало». «Очевидно, що сам працівник своїми коштами повинен долучатися, щоб його внесок був оптимальним і з цього можна було отримати вигоду», — повідомила Жолнович.
Також вона додала, що для створення необхідної інфраструктури потрібен мінімум рік.
«Для повноцінного запуску обов’язкового накопичувального рівня пенсійного забезпечення ми працюємо над розробкою необхідної інфраструктури. Зокрема, потрібно створити Державний накопичувальний фонд, забезпечити функціонування цифрових системи збору та адміністрування. Ці напрацювання сприятимуть якісному впровадженню змін», — сказала вона Жолнович.
Нагадаємо, до Верховної Ради внесений новий законопроект про пенсійну реформу, який передбачає обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення всіх категорій працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов’язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь найманих працівників.
Згідно з проектом, роботодавці сплачуватимуть 1% у 2023 році, 1,5% у 2024 році, 2% у 2025 році від розміру заробітної плати працівників, а з державного бюджету буде надходити співфінансуванння на паритетних засадах.
Вас може зацікавити
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.