Розпорядження ТЦК про виклик працівника: план дій роботодавця
Новини
13.04.2023
Розпорядження ТЦК про виклик працівника: план дій роботодавця
Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів затверджено постановою КМУ від 30.12.2022 р. № 1487, яка діє з 05.01.2023 р.
Як діяти, якщо отримали розпорядження від ТЦК про виклик працівника:
Фіксуємо розпорядження у журналі вхідної кореспонденції або у тому порядку, як у вас передбачено щодо вхідної документації.
Видаємо наказ про виклик.
Ознайомлюємо працівника з наказом. Працівник має поставити підпис. У разі, якщо працівника немає на робочому місці (перебуває на лікарняному, відпустка чи інші підстави відсутності), то відповідно маємо подати докази такої відсутності працівника.
Якщо працівників відмовився ставити підпис на наказі, то у такому разі нам потрібно скласти акт, ознайомити працівника з ним і варто також надіслати цей акт працівнику (електронна скринька або інший спосіб передачі інформації).
Надаємо протягом 3 днів в ТЦК інформацію про виконання розпорядження про виклик працівника або докази неможливості виклику, якщо працівник відсутній (перебуває на лікарняному, відпустка чи інші підстави відсутності).
Чи передбачена відповідальність за невиконання?
Стаття 210-1 КУпАП передбачає відповідальність для посадових осіб.
Окрім того, якщо таких порушень декілька, то за кожне порушення може бути винесено постанову. Підтвердження цієї думки можна знайти у судовій практиці.
Постанова Київського апеляційного адміністративного суду від 16.08.2018 р. у справі № 753/12354/17
З матеріалів справи вбачається, що крім постанови, яка є предметом спору у цій справі, військовим комісаром Дарницького районного у м. Києві військового комісаріату ОСОБА_3 прийнято постанови № 154/1 від 15.06.2017 р., № 154/2 від 15.06.2017 р., № 154/3 від 15.06.2017 р., № 154/4 від 15.06.2017 р. Вказаними постановами позивача притягнуто до адміністративної відповідальності за неподання звітності щодо військовозобов’язаних ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7. За змістом Додатку 2 до Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних повідомлення про зміну облікових даних має подаватись щодо кожного військовозобов’язаного працівника окремо, а відтак не можна вважати, що ОСОБА_1 було декілька разів притягнуто до відповідальності за одне правопорушення.
Відтак, відповідальна особа за ведення військового обліку та посадова особа мають оперативно реагувати на розпорядження ТЦК про виклик та виконувати його за алгоритмом, який передбачено постановою від 30.12.2022 р. № 1487.
Вас може зацікавити
Вебінар «Військовий облік: новий порядок»
Зміст вебінару: • Обов’язок роботодавця щодо ведення військового обліку. • Призначення відповідальних осіб за ведення військового обліку. • Взаємодія роботодавців з іншими органами щодо ведення військового обліку. • Документи роботодавця щодо ведення військового обліку та особливості їх складання. • Контроль ведення військового обліку на підприємствах. • Відповідальність за порушення ведення військового обліку або за його відсутність.