Джордан Бертон, який має 15-річний досвід роботи на посаді виконавчого оцінювача та тренера з проведення співбесід розповів про «Правило 10 секунд» під час співбесіди. Ділимося з вами його думками.
Для кандидата співбесіда може бути напруженим і нервовим процесом, особливо коли йдеться про привабливу вакансію. Ставки надзвичайно високі. Кожна взаємодія здається вирішальною.
Уявіть себе на місці кандидата. Ви нарешті в кімнаті (або в Zoom) зі своїм майбутнім босом, і вам ставлять вдумливе запитання про якийсь елемент вашого попереднього досвіду роботи. Ви відчайдушно хочете вибрати історію з вашої пам’яті, яка найкраще підходить для відповіді.
Ви робите паузу на кілька секунд, щоб подумати, і… інтерв’юер втручається, щоб перефразувати запитання.
Ви надто повільно відповідали? Вони розчаровані тим, що у вас не вийшла чудова історія, яка б ідеально відповідала дійсності? Тепер тиск зростає, тому ви викидаєте другосортну, багатоцільову історію, яку вже розповідали трьом іншим інтерв’юерам. І ви злегка роздратовані на свого потенційного боса.
Ефективні інтерв’юери — це ті, які дозволяють мовчати, коли це дійсно важливо.
Так, важливо уникати марнування часу під час інтерв’ю, але тайм-менеджмент — це більше про уникнення довгих передісторій та малозначущих дотичних. Це не запрошення позбавляти кандидатів тих дорогоцінних кількох секунд мовчання, коли вони шукають у своїй пам’яті переконливу історію з минулого.
Вкрай важливо розуміти «викривлення часу», яке присутнє в таких ситуаціях. Якщо ви — кандидат, п’ятисекундна перерва здається нічим. Час спливає дуже швидко, тому що ваше когнітивне навантаження високе, коли перебуваєте в режимі пошуку даних.
Якщо ви — інтерв’юер, когнітивного навантаження дуже мало. Ви просто чекаєте на відповідь, тому час, здається, повзе повз вас. Навіть три секунди можуть здатися трохи незручними.
Ми спостерігали за багатьма інсценуваннями інтерв’ю та засікали проміжки між запитаннями та відповідями.
Інтерв’юери постійно переоцінюють час, що минув, порівняно з кандидатами. Загалом, кандидату потрібно набагато більше часу, щоб відчути незручність, ніж інтерв’юеру.
Мовчання іноді буває золотим, тому дотримуйтесь «Правила 10 секунд»
Коли ставите кандидату запитання, не соромтеся дати йому повну 10-секундну паузу, перш ніж намагатися «врятувати» його і перефразувати запитання. Вам рідко знадобляться повні 10 секунд, але коли ви це зробите, кандидат буде вам вдячний.
І на завершення: якщо кандидати регулярно вкладаються в 10-секундний ліміт, можливо, ваші запитання надто складні. Можливо, у ваших формулюваннях занадто багато уточнювальних слів або фільтрів, або ви використовуєте якісь хитромудрі прийоми, які можуть збити кандидата з пантелику.
Говоріть простіше. Кандидати неодмінно будуть вам за це вдячні.
Вас може зацікавити
Алфавітна книга
|
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них
|
Книга обліку наказів з персоналу
| |
|
Катя Гончаренко