Куди оскаржити наказ про призупинення дії трудового договору?
Новини
25.01.2023
Куди оскаржити наказ про призупинення дії трудового договору?
Що має робити працівник, якщо він не погоджується із наказом про призупинення дії трудового договору?
В такому випадку працівник особисто або через профспілку може оскаржити такий наказ до Державної служби України з питань праці або її територіальних органів.
У відповідному органі повинні вивчити зміст наказу (розпорядження) та підстави для його видання. У разі відсутності підстав для призупинення дії трудового договору інспектор праці (за погодженням військової адміністрації) може внести припис про усунення виявлених порушень шляхом визнання відповідного наказу (розпорядження) таким, що втратив чинність.
Такий припис є обов’язковим до виконання роботодавцем протягом 14 календарних днів з дня його отримання.
Звісно ж, йдеться про накази (розпорядження) роботодавця про призупинення дії трудового договору, виданим до набрання чинності Законом № 2352, тобто до 19.07.2022 р.
Вас може зацікавити
Журнал реєстрації перевірок
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.