Мінекономіки наказом від 29.12.2022 № 5573 затвердило Зміну № 11 до Національного класифікатора України «Класифікатор професій» ДК 003:2010, якою скасовуються застарілі та затверджуються нові назви кваліфікаційних угруповань і професійні назви робіт.
Зокрема, до Нацкласифікатора професій введено нові професії галузі охорони здоров’я. Так, до розділів «Професіонали» та «Фахівці» класифікатора професій внесено чотири нові професійні назви робіт:
до групи 2229.2 «Професіонали в галузі медицини (крім сестринської справи та акушерства)»: професіонал з фармаконагляду;
до групи 2445.2 «Психологи»: клінічний психолог та психотерапевт;
до групи 3231 «Медичні сестри, що асистують професіоналам»: сестра медична (брат медичний) з реабілітації.
Ці зміни було внесено відповідно до пропозицій МОЗ для вдосконалення системи фармаконагляду (нагляду за безпекою та ефективністю застосування лікарських засобів) та системи фізичної і психологічної реабілітації у сфері охорони здоров’я.
Також важливою є новина про введення до Нацкласифікатора професій такої потрібної та актуальної професії в період воєнного стану як «бойовий медик» (код 5164).
До розділу 5 «Класифікація професій» додано код 5164 — Військовослужбовці (рядовий, сержантський і старшинський склад). До нього, зокрема, віднесли:
верхолаза (військова служба),
добровольця територіальної оборони,
інструктора з фізичної підготовки і спорту (військова служба),
контролера (особливо важливі державні об’єкти),
механіка-водія,
навідника,
навідника-оператора,
снайпера.
Окрім цього розділ 3 «Основні положення» Нацкласифікатора доповнено новими абзацами такого змісту:
«В окремих випадках за потреби позначення видів робіт за певною професією (професійною назвою роботи) роботодавець може застосовувати похідні слова «виконувач окремих робіт». Конкретна деталізація робіт визначається роботодавцем у робочій інструкції або трудовому договорі.
Використання похідних слів «виконувач окремих робіт» застосовується роботодавцем за потреби: прийому на роботу робітників для виконання окремих робіт в межах певної професії, які не мають професійної (повної або часткової) кваліфікації; визнання результатів навчання за короткотерміновими курсами, семінарами, курсами підвищення кваліфікації відповідно до номенклатури професій (професійних назв робіт) та потреб ринку праці».
Вас може зацікавити
Послуга «Посадова інструкція на замовлення»
Правильно складена посадова інструкція це — цінний кадровий документ, що визначає вимоги до працівника та об’єктивно оцінює виконання працівником своїх посадових обов’язків.
Вартість складання інструкції від 300 грн.