Чинний порядок ведення трудових книжок працівників було регламентовано ще у 1993 році постановою КМУ «Про трудові книжки працівників» від 27.04.1993 р. № 301 та Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників від 29.07.1993 р. № 58. Хоча до вказаних нормативно-правових актів неодноразово вносилися зміни, значна частина їх положень є застарілими та не відповідають вимогам сьогодення.
І ось взялися за їх оновлення. СПО профспілок оприлюднило для обговорення проект постанови КМУ «Питання ведення трудових книжок».
Нею пропонується затвердити нові:
- зразки бланків трудової книжки і вкладиша до них;
- Порядок ведення трудових книжок працівників.
Також встановлюється, що відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на керівника підприємства, установи, організації, представництва іноземного суб’єкта господарювання, міжнародних організацій, представництв міжнародних організацій в Україні, іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, виконавців (юросіб — нерезидентів) проектів міжнародної технічної допомоги.
За порушення встановленого порядку ведення, обліку, зберігання і видачі трудових книжок посадові особи в передбачених законом випадках нестимуть дисциплінарну та іншу відповідальність.
Оформленні до набрання чинності цієї постанови трудові книжки можна буде використовувати до заповнення в них усіх сторінок відповідних розділів.
У разі затвердження ця постанова набере чинності з дня, наступного за днем її опублікування.
Крім того, також оприлюднено проект розпорядження КМУ «Про скасування наказу Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 р. № 58».
Наталія Волос