Як виплатити працівнику, котрий звільняється, компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки в частині нарахування сум та визначення кількості днів, якщо йому було оголошено простій?
Статтею 83 Кодексу законів про працю визначено, що у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про відпустки», до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку (стаття 6 цього Закону), зараховуються: зокрема, час, коли працівник фактично не працював, але за ним, згідно з законодавством, зберігалися місце роботи (посада) та заробітна плата повністю або частково.
Порядок розрахунку середньої заробітної плати регулюється постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Постанова № 100).
Абзацем 6 пункту 2 Постанови № 100 визначено, що при обчисленні середньої заробітної плати з розрахункового періоду виключається час, протягом якого працівники, згідно з чиним законодавством або з інших поважних причин, не працювали, i за ними не зберігався заробіток або зберігався частково.
До цього періоду відноситься час простою не з вини працівника, який оплачувався згідно з нормами статті 113 КЗпП України в розмірі не нижче двох третин встановленої працівникові тарифної ставки (окладу).
Якщо під час розрахунку середньої заробітної плати для оплати компенсації за невикористані відпустки до розрахункового періоду потрапляє час простою, він виключається з розрахункового періоду.