Як запровадити, організувати та припинити дистанційну роботу?
Новини
04.04.2022
Як запровадити, організувати та припинити дистанційну роботу?
Дистанційна робота — це така форма організації праці, за якої працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за своїм вибором, використовуючи інформаційно-комунікаційні технології (ст. 602 КЗпП). Дистанційну роботу можна запровадити наказом (розпорядженням).
Держслужбовець з власної ініціативи і за згодою його безпосереднього керівника та керівника самостійного структурного підрозділу (за наявності) може виконувати завдання за посадою за межами адміністративної будівлі держоргану (п. 9 Типових правил внутрішнього службового розпорядку, затверджених наказом НАДС від 03.03.2016 № 50). Для цього він погоджує у письмовій формі, зокрема засобами телекомунікаційного зв’язку, перелік відповідних завдань та строки їх виконання з безпосереднім керівником та керівником самостійного структурного підрозділу (за наявності).
У разі припинення дистанційної роботи видається наказ (розпорядження) про припинення дистанційної роботи та відновлення звичайного режиму роботи, в якому зазначаються причини, дата припинення дистанційної форми роботи, дата виходу працівників на робоче місце, перелік працівників та їхні посади, порядок ознайомлення працівників з наказом і зміною режиму роботи.
Книга обліку наказів з персоналу розроблена з урахуванням рекомендацій Міністерства праці та соціальної політики України і практичної діяльності кадрових служб. Містить 5 граф і зазвичай застосовується на підприємствах, оскільки є достатньою для збереження усієї необхідної інформації, з рекомендаціями щодо ведення і заповнення.