Чи ведеться військовий облік працівників із інвалідністю?
Новини
28.03.2022
Чи ведеться військовий облік працівників із інвалідністю?
Чи вести військовий облік працівників, яким встановили інвалідність? Чи такі працівники автоматично непридатні до військової служби?
Треба враховувати, якщо працівнику встановили інвалідність, то це не дає підстав автоматично вважати, що він не придатний до військової служби. Тож керуйтеся записами у військово-облікових документах.
Адже придатність за станом здоров’я до військової служби призовників та військовозобов’язаних визначає військово-лікарська експертиза (п. 1.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони від 14.08.2008 р. № 402).
За результатами медогляду військово-лікарська комісія приймає одне з рішень щодо військовозобов’язаного:
придатний до військової служби;
непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час;
непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку.
У двох перших випадках заповнюють особову картку П-2 і долучають до картотеки військовозобов’язаних і призовників.
Натомість військовий облік працівників, непридатних до військової служби, яких територіальний центр комплектування та соціальної підтримки виключив з обліку за станом здоров’я, не ведуть. Вони більше не є військовозобов’язаними.
Тому інформацію про ступінь придатності до військової служби підкажуть записи у військово-облікових документах.
Алфавітна книга — це напрацювання практики, а тому давно стала надійним помічником кадровиків підприємств всіх форм власності незалежно від чисельності штату працівників. Оскільки вона непередбачена жодним нормативно-правовим актом, її форма і порядок заповнення є практичними рекомендаціями наших експертів.