Чи може роботодавець змусити працівника написати заяву на звільнення за угодою сторін?
Новини
24.03.2022
Чи може роботодавець змусити працівника написати заяву на звільнення за угодою сторін?
15 березня ВР України прийняла ЗУ «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану». Зміни торкнулися організації трудових відносин в умовах воєнного стану усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності, і також осіб, що працюють за трудовим договором з фізичними особами. ____________ Примітка: проаналізовано текст законопроекту. Можливі розбіжності з текстом Закону, який буде офіційно оприлюднено.
Навіть в умовах воєнного стану забороняється примушувати працівників до написання заяв про звільнення. Звичайно, працівник може відмовитися писати заяву на звільнення за угодою сторін. Підстави звільнення працівників з ініціативи роботодавця передбачені Кодексом законів про працю.
Зміни, що пов’язані, із прийняттям законопроекту № 7160, надають право роботодавцю розривати трудовий договір з працівником у зв’язку з ліквідацією підприємства, викликаною знищенням в результаті бойових дій усіх виробничих, організаційних або технічних потужностей або майна підприємства. А також надають право роботодавцю призупиняти дію трудового договору.
Тимчасове призупинення дії трудового договору це тимчасове звільнення роботодавця від обов’язку забезпечувати працівника роботою і тимчасове звільнення працівника від обов’язку виконувати роботу за укладеним трудовим договором.
Однак, призупинення дії трудового договору не тягне за собою припинення трудових відносин.
Книга обліку руху трудових книжок і вкладишів до них розроблена у відповідності до типової форми № П-10, яку затверджено наказом Міністерства статистики України від 27 жовтня 1995 року № 277. ЇЇ ведення є обов’язковим на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності та у фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.