Чи порушують держслужбовці, які вступили до тероборони, вимоги щодо сумісництва та суміщення?
Новини
17.03.2022
Чи порушують держслужбовці, які вступили до тероборони, вимоги щодо сумісництва та суміщення?
НАЗК у роз’ясненні від 14.03.2022 р. № 6 розповіло про застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно дотримання обмежень щодо запобігання корупції під час участі в обороні України.
Вони вказали, що проходження публічними службовцями, які зараз обороняють Батьківщину та проходять військову службу та службу у складі Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад за контрактом, не є порушенням обмеження, передбаченого у п. 1 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про запобігання корупції». Адже згідно вказаної норми забороняється займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики тощо) або підприємницькою діяльністю, якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
У НАЗК зазначили, що комплектування Сил територіальної оборони Збройних Сил України та добровольчих формувань територіальних громад здійснюється на контрактній основі. При цьому відповідно до умов контракту добровольця територіальної оборони, форма якого затверджена наказом Міністерства оборони України від 07.03.2022 р. № 84, на добровольця, який уклав цей контракт, поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також ст. 119 КЗпП.
Книга обліку наказів з персоналу розроблена з урахуванням рекомендацій Міністерства праці та соціальної політики України і практичної діяльності кадрових служб. Містить 5 граф і зазвичай застосовується на підприємствах, оскільки є достатньою для збереження усієї необхідної інформації, з рекомендаціями щодо ведення і заповнення.