Декретниця бажає приступити до роботи на умовах неповного дня: чи потрібно звільняти особу, яка її заміняє?
Новини
06.08.2021
Декретниця бажає приступити до роботи на умовах неповного дня: чи потрібно звільняти особу, яка її заміняє?
Співробітниця знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 6 років. На її місці за строковим договором працює інша людина. Якщо особа, котра знаходиться у відпустці по догляду за дитиною, хоче вийти на роботу на неповний робочий день, чи можна не звільняти особу, яка працює за строковим договором, і перевести її на неповний робочий день? В якому обсязі сплачувати ЄСВ з 0,5 окладу? Чи застосовувати правило мінзарплати у даному випадку?
Так, за однією посадою може працювати дві особи, тобто має бути створено дві штатні одиниці. Кожен із працівників працюватиме на умовах неповного робочого часу.
Водночас майте на увазі, якщо із закінченням строку дії строковий трудовий договір не припинено і жодна зі сторін не вимагає його припинити, то він стає безстроковим (ч. 1 ст. 391 КЗпП). Тоді згодом ви вже не зможете звільнити особу, котра наразі працює за строковим трудовим договором, на підставі «закінчення строку дії договору, п. 2 ст. 36 КЗпП». Тож коли декретник або декретниця вийде з відпустки на повний день, того, хто працює на його місці, доведеться переводити на іншу посаду чи пропонувати інші варіанти.
Стосовно єдиного внеску, то правило дотяжки до мінімального розміру тут діятиме, якщо місце роботи є основним для працівника і в нього немає інвалідності. Тож, якщо все так, єдиний внесок слід сплатити із суми, не меншої за мінзарплату (на сьогодні — 6000 грн), ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI.