Для іноземців знімуть обмеження в працевлаштуванні
Новини
26.07.2021
Для іноземців знімуть обмеження в працевлаштуванні
Кабмін зареєстрував у Парламенті законопроект № 5795 про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.
Уряд пропонує зміни до законодавства, якими:
удосконалюється підстава видачі або продовження дії дозволів на застосування праці іноземців або осіб без громадянства;
встановлюються рівні умови оплати праці як для громадян України, так і для іноземців або осіб без громадянства;
створюється правове підґрунтя для застосування праці іноземців або осіб без громадянства, які перебувають в Україні для навчання (для роботодавця запровадять безоплатне отримання дозволу для такої категорії працівників);
удосконалюється перелік документів, які подаються роботодавцями для отримання дозволу на застосування праці окремих категорій іноземних працівників.
Для роботодавців скасують зобов’язання щодо забезпечення рівня заробітної плати іноземцю у розмірі 5 або 10 мінімальних заробітних плат залежно від категорії.
Також передбачено зміну розміру плати за продовження таких дозволів. Зараз вона не перевищує 6 прожиткових мінімумів для працездатних осіб — за видачу чи продовження дії дозволу. Нова вартість має становити 10 прожиткових мінімумів, але строк дії дозволу буде лише рік (зараз для окремих категорій іноземців-працівників можливе отримання дозволу строком до 3 років).
У поєднанні зі зняттям обмежень щодо працевлаштування іноземців та рівня їх праці це, як можна припустити, призведе до збільшення як іноземних працівників (включно з некваліфікованими та малокваліфікованими), так і надходжень до бюджету від видачі дозволів.
Прикінцеві положення говорять, що дозволи на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, які видані (дію яких продовжено) до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення строку, на який їх видано, або на який їх дію було продовжено.
Алфавітна книга — це напрацювання практики, а тому давно стала надійним помічником кадровиків підприємств всіх форм власності незалежно від чисельності штату працівників. Оскільки вона непередбачена жодним нормативно-правовим актом, її форма і порядок заповнення є практичними рекомендаціями наших експертів.