Форми попереджень та постанов щодо трудових штрафів підкоригують
Новини
27.04.2021
Форми попереджень та постанов щодо трудових штрафів підкоригують
27 квітня 2021 року набирає чинності Закон України № 1320-IX, яким реалізована чергова спроба позбавити бізнес від надмірного тиску контролюючих органів. Ключовими змінами у питанні трудових перевірок є деякі обмеження повноважень Держпраці та органів місцевого самоврядування при проведенні перевірок щодо додержання законодавства про працю та зайнятість населення.
У зв’язку зі змінами до ст. 34 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», якими змінено повноваження органів місцевого самоврядування щодо здійснення ними контролю за додержанням законодавства про працю, виникла необхідність приведення актів Мінекономіки у відповідність до зазначених змін.
Для цього розроблено та оприлюднено на сайті СПО об’єднань профспілок проект наказу Мінекономіки про внесення змін до деяких наказів з метою виключення норм, що стосуються контролю за додержанням законодавства про працю органами місцевого самоврядування. А саме вносяться зміни до:
форми попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю (наказ Мінекономіки від 19.05.2020 р. № 919);
форму постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення (наказ Мінекономіки від 19.05.2020 р. № 920);
форм акта про неможливість проведення заходу державного контролю, вимоги про надання документів та припису про усунення виявлених порушень законодавства про працю (наказ Мінекономіки від 27.10.2020 р. № 2161);
Порядку перевірки знань інспекторів праці від 26.11.2020 р. № 2454.
Також буде скасовано наказ Мінекономіки «Про затвердження форми картки обліку даних інспектора праці» від 11.11.2020 р. № 2304.
У разі затвердження цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.