Держпраці може прийти на перевірку на підставі повідомлень у соцмережах
Новини
08.02.2021
Держпраці може прийти на перевірку на підставі повідомлень у соцмережах
Останнім часом у групі міської спільноти у відомій соціальній мережі стали з’являтися публікації застережувального змісту. Писали молоді краяни, котрі працювали в одному із закладів харчування у центрі Ужгорода. З їхніх слів, власниця кафе практикує приймати людей на роботу без укладання трудових договорів і звільняти без виплати заробітної плати після проходження ними нібито кількаденного стажування. Тож ошукані працівники вирішили, знеславити підприємницю, провчивши її у такий спосіб.
Ця інформація не пройшла повз увагу посадовців відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Закарпатській області. Аби перевірити викладені у публікації факти, в Управлінні Держпраці був виданий наказ на проведення у вказаному кафе інспекційного відвідування, згідно з Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого відповідною постановою Кабміну.
На момент проведення контрольного заходу у закладі харчування виявлено трьох працівниць: дві офіціантки і посудомийниця, котрі повідомили інспекторам праці, що проходять стажування, жодних офіційних документів не підписували. Сама ж власниця кафе спершу намагалася переконати представників Управління Держпраці, буцімто торговельної діяльності із залученням найманої праці не здійснює, а в кафе на підставі укладеного договору «господарює» інша особа. Далі заходилася запевняти головних державних інспекторів, нібито надавала інформаційні послуги краянам, які в майбутньому мали намір працювати у таких закладах.
Тепер підприємниці доведеться відповідати за порушення норм чинного законодавства про працю, зокрема в частині допуску до роботи працівників без трудових договорів. Водночас на усунення виявленого порушення внесено відповідний припис.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.