За образливу атмосферу на роботі керівників каратимуть штрафами
Новини
17.11.2020
За образливу атмосферу на роботі керівників каратимуть штрафами
Дедалі більше українців страждає від несприятливої атмосфери на роботі — цькувань, насильства та інтриг. Тепер від деструктивних дій колег захищатимуть кодекс і штрафи.
Проект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії мобінгу» (№ 4306) має на меті захистити найманого працівника від цькування на робочому місці. Мірою покарання законотворці пропонують встановити штрафи у розмірі від 1700 до 5100 гривень, а складання протоколів про правопорушення доручать поліцейським.
Народні депутати запропонували також визначити риси, притаманні мобінгу як одній із форм дискримінації. Так цькуванням вважається приниження гідності працівника, умисні штовхання, пирхання, стусани, удари, нанесення побоїв та тілесних ушкоджень. Ознаками мобінгу є систематичність, наявність кривдника і потерпілого, а також спостерігачів.
З-поміж ознак економічного цькування — нерівний розподіл навантаження та можливостей для кар’єрного зростання. Втім, навіть за наявності прописаного у трудовому договорі навантаження довести нерівність видається проблематичним. Особливо коли йдеться про офісного працівника чи чиновника.
Ще складніше — із тиском психологічним. Бо як змусити свідків розповісти про наявність «образливої атмосфери», неправомірні дії колег чи свого керівництва? Адже потім сам станеш об’єктом мобінгу й будеш змушений шукати нову роботу.