Європейські профспілки вимагають прийняти законодавчий акт ЄС про справедливі зарплати
Новини
09.09.2020
Європейські профспілки вимагають прийняти законодавчий акт ЄС про справедливі зарплати
Переважна більшість європейських профспілок, які представляють 45 мільйонів працівників, проголосували за прийняття нового закону ЄС про сприяння справедливій мінімальній заробітній платі та колективним переговорам.
Після всестороннього і відкритого обговорення члени Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) підтримали заклик до прийняття відповідної Директиви ЄС більшістю у 85% голосів.
У голосуванні взяли участь 87 національних профцентрів з усієї Європи та 10 європейських галузевих об’єднань профспілок.
Тепер буде здійснюватися тиск на президента Єврокомісії Урсулу фон дер Ляєн, яка обіцяла протягом 100 днів представити пропозицію, «яка забезпечить, щоб кожен працівник у нашому Союзі отримував справедливу мінімальну заробітну плату».
ЄКП використовуватиме наданий мандат, щоб переконатися, що Комісія запропонує Директиву, яка забезпечуватиме, що:
держави-члени не зможуть встановити мінімальну заробітну плату на національному рівні нижче порогу гідної оплати праці;
припинення несправедливої практики відрахувань роботодавцями із мінімальної заробітної плати;
гарантування, захист та сприяння реалізації права на колективні переговори у кожній державі, яка є членом ЄС.
Умовою підтримки дій ЄС з боку профспілок є також гарантія того, що держави-члени, в яких на сьогодні заробітна плата визначається виключно шляхом колективних переговорів, не будуть зобов’язані запроваджувати законодавчо встановлену мінімальну заробітну плату.
Заступник генерального секретаря ЄКП Естер Лінч заявила: «Мінімальна заробітна плата не захищає працівників від ризику бідності у 17 країнах-членах — це зводить нанівець саме поняття мінімальної зарплати.
У Європейської комісії є підтримка переважної більшості європейських профспілок прийняти директиву, яка покладе край цій скандальній ситуації. Ми очікуємо почути зобов’язання з прийняття такої Директиви у виступі президента фон дер Ляєн про стан справ у ЄС в середині вересня.
Ця Директива також повинна допомогти працівникам добитися дійсно справедливої заробітної платні, гарантуючи визнання роботодавцями та державами-членами їхнього права на колективні переговори, і, зокрема, припинення антипрофспілкових дій.
Кроки з підвищення заробітної плати тепер необхідні як ніколи, щоб зберегти мільйони робочих місць, які залежать від зростання економічного попиту після карантину».
Газета «Кадри і зарплата» — надійний помічник у роботі кадровика та бухгалтера. Наші передплатники двічі на місяць отримують оперативну інформацію про всі зміни в законодавстві, свіжі листи Міністерства соціальної політики України та Державної фіскальної служби України, з питань праці. Наше видання нагадає про строки звітності та сплату податків, надасть консультації з проблемних ситуацій, фахові відповіді досвідчених експертів на актуальні запитання з практичними прикладами та посиланнями на законодавчі акти.