До Держпраці надійшло доручення прем’єр-міністра Д. Шмигаля від 25.05.2020 р. № 20930/1/1-20 здійснити впродовж червня-липня 2020 року заходи державного контролю з наступних питань:
за додержанням законодавства про працю при нарахуванні та виплаті заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
за своєчасністю подання повідомлень про кожний встановлений факт інфікування медичних працівників гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та об’єктивністю проведених розслідувань професійних захворювань.
Перелік посад медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії, яким здійснюється доплата в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) за березень 2020 року, затверджено наказом МОЗ від 02.04.2020 р. № 768. Доплата, передбачена наказом, є додатковою зарплатою, тому доплату в розмірі трьох окладів (тарифних ставок) проводиться за весь робочий час, відпрацьований працівником за професією (посадою), яка зазначена в переліку та в персональному переліку працівників, яким встановлена доплата. При цьому, персональний перелік працівників, яким встановлюють доплату, затверджує керівник відповідного закладу охорони здоров’я.
Держпраці у Херсонській області повідомляє, що з 1 червня розпочато позапланові заходи державного нагляду на підставі звернень громадян, які потребують перевірки викладених у них фактів.
Держпраці у Тернопільській області розпочинає проведення позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) з підстав та у порядку, визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та планових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) на суб’єктах господарювання з високим ступенем ризику відповідно до Плану заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2020 рік.
Журнал реєстрації перевірок розроблений із урахуванням затвердженої форми (наказ Державного комітету України з питань розвитку підприємництва від 10 серпня 1998 року № 18). Хоч ведення Журналу реєстрації перевірок є добровільним, його наявність на підприємстві, в установі, організації або у фізичної особи — підприємця спростить початок проведення перевірки чи інспекційного відвідування та полегшить знайомство з представниками контролюючих органів.